fbpx

Folia Ochronna

Dlaczego Folia Ochronna?

Od kilkunastu lat producenci samochodów nie mogą stosować lakierów chemoutwardzalnych. Unia Europejska zakaz ten wprowadziła w celu ochrony środowiska, dlatego zabezpieczenie folią ochronną jest obecnie najlepszym rozwiązaniem ochrony lakieru. Możemy ją zaaplikować na dowolny lakierowany element pojazdu na zewnątrz, jak i w środku. W rezultacie jesteśmy w stanie ochronić nasz samochód nawet przez 10 lat. Oprócz tego folia ochronna ma wiele innych ciekawych właściwości.

Własciwości Folii Ochronnej

Ze względu na grubość (aż 180 mikronów – w zależności od wyboru folii ochronnej) nasz samochód otrzymuje „tarczę ochronną”. Folia ochronna charakteryzuje się elastycznością, odpornością na uderzenia, otarcia oraz odpryski. Niestraszne jej czynniki chemiczne kwasowe i zasadowe. Do istotnych zalet folii ochronnej należy niewątpliwie samoregeneracja powstałych zarysowań,

Bezinwazyjna Instalacja i Demontaż Folii Ochronnej

Folia Ochronna należy do tego typu zabezpieczeń, które są praktycznie w całości bezinwazyjne. Podczas aplikacji najczęściej stosuje się uprzednio przygotowane wzory pod dany samochód. Proces ten jest w 100% odwracalny i na życzenie klienta możemy bezinwazyjnie zdjąć lub wymienić uszkodzony kawałek folii ochronnej. Cały zabieg – zarówno instalacji, jak i demontażu – jest przede wszystkim bezpieczny i nie wymaga dodatkowego demontażu elementów karoserii.

Hydrofobowość i Blask Folii Ochronnej.

Niewątpliwą zaletą folii ochronnej jest warstwa hydrofobowa, która ułatwia nam bieżącą pielęgnację oraz spowalnia proces brudzenia się pojazdu. Blask lakieru, który uzyskujemy po zaaplikowaniu Folii Ochronnej, jest bezsprzecznie obłędny. Nieporównywalny z żadnym innym woskiem czy ceramiką. W rezultacie efekt przypomina wylanie tafli szkła szafirowego na lakier.

Wybór Pakietu zabezpieczeń Folii Ochronnej.

Przed przystąpieniem do wyceny Pakietu Folii Ochronnych należy zastanowić się, gdzie samochód będzie najczęściej użytkowany. Czy będzie to np. cykl mieszany: trasa/miasto, czy może głównie jeden z powyższych. Precyzyjnie przeprowadzona rozmowa z naszymi handlowcami pozwoli Państwu na skuteczny i efektywny dobór odpowiedniego pakietu zabezpieczeń.

Folia Ochronna Podlega Ubezpieczeniu OC/AC

Nasza certyfikowana folia ochronna jest uznawana przez większość renomowanych ubezpieczalni, takich jak: PZU, HESTIA, WARTA i innych. W przypadku szkody z polisy OC sprawcy należy przekazać ubezpieczalni fakturę oraz certyfikat. Cała szkoda zostanie bez problemu pokryta. W przypadku AC fakt zaaplikowanej folii ochronnej należy zgłosić niezwłocznie po zaaplikowaniu na karoserię.

Folia Ochronna a Gwarancja.

Nasza Folia Ochronna Posiada 10-letnią gwarancje na produkt. Dodatkowo nasza firma udziela 2-letniej gwarancji na montaż. Procesy reklamacyjne są przyjazne dla klienta i realizujemy je najczęściej błyskawicznie, bez zbędnych komplikacji.

Folia Ochronna a wartość samochodu.

Inwestycja w folię ochronną, przy dzisiejszej świadomości kupujących, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Generalnie koszt aplikacji po 4 latach przy sprzedaży jesteśmy w stanie odzyskać nawet w 80%, doliczając do wartości samochodu. Pisząc to, posługujemy się twardymi danymi, które analizujemy na bieżąco z naszymi klientami wymieniającymi samochody po kilku latach.

Oklejony zderzak i reflektory folią ochronną
PAKIET OPTYMALNY

Czas Realizacji od 1-2 Dni , Od 2 000 zł – 3 000 zł (Brutto)

Oklejony front samochodu folią bezbarwną
PAKIET PEŁNY FRONT

Czas Realizacji od 1-3 Dni , Od 4 500 zł – 7 500 zł (Brutto)

Oklejony samochód folią ochronną czestochowa
PAKIET CAŁY SAMOCHÓD

Czas Realizacji od 5-8 Dni , Od 14 500 zł (Brutto)

Folia ochronna czy powłoka ceramiczna – co wybrać?

Zadaniem folii ochronnej jest głównie zabezpieczenie lakieru przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi oraz drobnymi otarciami czy odpryskami. Powłoka ceramiczna również posiada zastosowanie ochronne, jednak nie jest ono tak skuteczne, jak w przypadku folii ochronnej – przy tego typu zabezpieczeniu uzyskujemy głównie ochronę przed drobnymi ryskami spowodowanymi np. podczas mycia. Dodatkowo realna trwałość folii ochronnej to 10 lat. W przypadku powłoki jest to okres od 3 do 6 lat.

Jakie elementy możemy zabezpieczyć folią ochronną

Tutaj nie ma ograniczeń – folią ochronną bezbarwną jesteśmy w stanie zabezpieczyć praktycznie każdy element. Nawet jeśli dany samochód nie występuje w bazie gotowych wzorów, to nasi technicy bez problemu przygotują szablon pod dany samochód i wykleją go w sposób bezpieczny i bezinwazyjny. W praktyce natomiast nasi klienci najczęściej decydują się na wyklejenie całego samochodu bądź pełnego frontu.

"Jest to już mój trzeci samochód w pełni oklejony folią, odkąd zaczałem korzystać z tej usługi mam święty spokój z nagminnym dbaniem o swoje auto bo wiekszość czasu po umyciu wygląda cały czas idealnie"
Maciej K.
Przedsiębiorca z Częstochowy
"Zabezpieczyłam swój samochód ze wzgledu na ciągłego pecha na obicia pod marketem w którym pracuje, tanio nie było to fakt ale wreszcie mąż nie musi ciągle ogladać samochodu wyszukując nowych obić, świetna inwestycja! Polecam"
Dorota B.
Dyrektor Sieci Handlowej w Czestochowie